full screen background image
Search

Tomasz Różycki w Radomiu


Wybitny poeta, laureat Nagrody Kościelskich i trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike – Tomasz Różycki – będzie gościem Amfiteatru. Spotkanie już w środę, 25 października.

Tomasz Różycki urodził się w 1970 roku. Polski poeta, tłumacz z języka francuskiego, romanista. Mieszka w Opolu. Jest laureatem Nagrody Kościelskich, którą otrzymał za poemat Dwanaście stacji  (2004). Publikował w licznych czasopismach w Polsce i za granicą. Jego wiersze zostały przetłumaczone na wiele języków europejskich. Fragment utworu Dwanaście stacji stał się tematem rozszerzonej matury z języka polskiego w roku 2007. Był trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. W 2017 roku został nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom Litery.

Spotkanie z Tomaszem Różyckim poprowadzi dr Anna Spólna.

Anna Spólna – doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Pracuje na Uniwersytecie Humanistyczno-Technologicznym w Radomiu i w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Autorka i redaktorka kilku książek, artykułów w pracach zbiorowych oraz czasopismach. Należy do zespołu redakcyjnego „Radomskich Studiów Humanistycznych”. Zasiada w jury Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

Obecnie przygotowuje do druku rozprawę o tradycji mickiewiczowskiej w najnowszej polskiej poezji.

 

Spotkanie z poetą odbędzie się w środę, 25 października o godz. 18 w Kawiarni artystycznej przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Budżet Obywatelski – 2017 „Kuźnia Talentów – warsztaty literacko-teatralne”.

Fot. Krzysztof Dubiel

KomentarzeCLOSE
CLOSE