Tomasz Zawierucha – recital gitarowyTomasz Zawierucha wystąpi w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu

O artyście:

Profesor Tomasz Zawierucha jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej oraz weimarskiej Hochschule für Musik. Jest laureatem pierwszych nagród na renomowanych konkursach w Tokio, Paryżu czy szkockim Dundee. Nagrywał płyty dla wytwórni japońskich, niemieckich i brytyjskich. Jego nagrania cieszą się bardzo życzliwym przyjęciem. Artysta gościł na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na polskich akademiach muzycznych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie jak i na uczelniach zagranicznych. Tomasz Zawierucha piastuje obecnie stanowisko profesora gitary w Folkwang Universität der Künste w Essen (Niemcy), naucza również w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze i w Vorarlberger Landeskonservatorium Internationale Bodensee Hochschule (Austria).

Podczas recitalu usłyszymy kompozycje Gaspara Sanza, Santiago de Murcii, Isaaca Albeniza oraz Mauro Giulianiego. Nie zabraknie również muzyki polskiej autorstwa Aleksandra Tansmana.

Koncert odbędzie się w czwartek, 2 grudnia o godzinie 18 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego przy ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 70.

Impreza jest biletowana. Więcej informacji na ten temat w sekretariacie ZSM im. O. Kolberga (ul 25 Czerwca 70).

Komentarze