Trefl rozpracował radomskie „Smoki”

Rosa Radom przegrała w meczu przeciwko Treflowi Sopot 78:93. Barierę 4000 punktów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym przekroczył w tym meczu kapitan Rosy, Robert Witka, który w tym spotkaniu zdobył 14 punktów i łącznie ma ich już 4009!

Rosa Radom do tego meczu podchodziła w roli faworyta. Z pewnością ślady po sobie pozostawił środowy pojedynek z AEK-iem Ateny. Do tego doszły kłopoty kadrowe w postaci kontuzji pleców Jarosława Trojana, którego nie udało się przywrócić do pełni sprawności. Trener Kamiński miał spory orzech do zgryzienia, ponieważ został bez nominalnego centra.

Od początku spotkania Trefl postawił ciężkie warunki radomskim „Smokom”, zdobywając w pierwszej kwarcie 25 punktów. Druga odsłona to trzy „trójki” Filipa Dylewicza i niemal stu procentowa skuteczność z linii rzutów osobistych koszykarzy Trefla. Dla Rosy w tej kwarcie dziesięć punktów zdobył, Kevin Punter.. Ta część gry była bardzo wyrównana i zakończyła się niewielkim zwycięstwem (25:28).

Po przerwie Rosa wyszła bardziej zmobilizowana co było widać po wyniku i pięciu celnych „trójkach” Rosy. Przewaga Trefla stopniałą do zaledwie trzech punktów i gra zaczynała się niemal od zera.

Czwarta kwarta to zupełna inna Rosa niż przed kilkunastoma sekundami. To goście zaczęli zdobywać hurtowo punkty i po woli zaczęli „odjeżdżać” Rosie, która ostatecznie przegrała (78:93).

ROSA RADOM – TREFL SOPOT 78:93 (15:25, 25:28, 26:16, 12:24)