Trelka: Radom dostał miliony z RFIL-uStarosta radomski Waldemar Trelka uważa, że podział środków w ramach RFIL-u nie jest stronniczy. Argumenty potwierdzające tezę o antypolitycznym przyznaniu dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zawarł w liście otwartym skierowanym do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika

52 mln zł bezzwrotnej pożyczki – taką dotację otrzymał do tej pory Radom w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – podkreślił starosta radomski Waldemar Trelka w liście otwartym skierowanym do marszałka Adama Struzika. To komentarz do zarzutów polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy uważają, że podział środków w ramach RFIL-u odbywa się z klucza politycznego. Mają o tym świadczyć przyznane dofinansowania w ramach trzeciej transzy programu i pominięcie Radomia oraz Mazowsza na liście beneficjantów – mówi marszałek Adam Struzik.

Starosta radomski, nie zgadzając się z zarzutami polityków opozycji partii rządzącej w liście otwartym przypomniał, że w ramach trzeciej transzy RFIL-u do powiatu radomskiego trafiło ponad 132 mln zł. W tej turze Radom został pomięty, ale w drugiej otrzymał 22 mln zł, a w pierwszej 30 mln zł, co stanowiło największe dofinansowanie w Polsce – wylicza Trelka.

Przypomnijmy, w ramach trzeciej transzy RFIL-u władze Radomia i województwa mazowieckiego bezskutecznie wnioskowały m.in. o dotację na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w naszym mieście. Więcej na ten temat znajduje się tutaj.

Komentarze