TRInO – zwiedzaj Radom grając w grę



Wybierasz się do Radomia i nie wiesz co można ciekawego zobaczyć w tym mieście? A może przyjeżdżają do Ciebie i goście i zastanawiasz się co im pokazać w swoim mieście? Pomocne będą mapki TRInO, czyli Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację

Co to jest TRInO?

TRInO – Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację – to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc.

Z mapą TRInO można ciekawie zwiedzić/poznać różne miejsca historyczne lub przyrodnicze, które w inny sposób mogą być mniej interesujące lub trudno się o nich dowiedzieć oraz je znaleźć.

Trasy TRInO przedstawiają różne miejscowości i miejsca na terenie całej Polski (np. Łódź, Łowicz, Kazimierz Dolny, Puszcza Kampinoska, Sopot, Rogalin, Kórnik, Kalisz), a także poza granicami (np. Austria, Cypr, Włochy, Malta, Słowacja).

– Radom i miejscowości z terenu byłego województwa radomskiego również można zwiedzać przy pomocy map TRInO – tłumaczy Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu. – Znajdziemy tam trasy nie tylko przedstawiające znane zabytki, ale także prowadzące przez znane ulice, np. 25 Czerwca – dodaje.

W trasach TRInO znajdziemy Radom – Miasto z historią, ul. 25 Czerwca, Miasto Kazimierzowskie.

Znajdziemy tam również Ledlnię-Letnisko – Wieś 106 ulic, Białobrzegi – Fotograficzna układanka, Grójec – Historia z jabłkiem w tle, Królewskie Źródła czy Czarnolas – Z poetycką nutą u Jana pod Lipą.

Dla kogo jest TRInO?

Gra dedykowana jest dla wszystkich turystów pieszych i rowerzystów, również do osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą (i ewentualnie z kompasem). Mogą w niej uczestniczyć pojedyncze osoby oraz zespoły, w tym całe rodziny z małymi dziećmi.

Udział w TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe według dowolnie wybranej przez uczestnika trasy.

Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik potwierdza sam poprzez odpowiedni wpis do karty startowej. Na trasach TRInO punktami kontrolnymi są konkretne obiekty stałe (charakterystyczne czy nietypowe), do których zostały ułożone szczegółowe pytania.

Potwierdzenie obecności przy punkcie odbywa się poprzez wpisanie odpowiedzi na zadane pytanie – wynikające z dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Istotne jest więc odnalezienie właściwego miejsca (PK).

Uczestnicy mogą też zdobyć odznaki TRInO oraz odznaki krajoznawcze i turystyczne PTTK np.: piesza, InO, kolarska, krajoznawcza, regionalne i inne – zgodnie z odpowiednimi regulaminami PTTK.

W turystyczno-rekreacyjnych InO uczestniczyć może każdy: całe rodziny, nawet z zupełnie małymi dziećmi (także w wózkach), grupy znajomych czy zorganizowane grupy młodzieży szkolnej (np. zajęcia wychowania fizycznego czy innych zajęć lekcyjnych) i turystyczne.

Szczegółowe informacje na temat gry znajdziecie na stronie TRInO.

http://trino.pttk.pl/

Komentarze