Trwa nabór do trzeciej edycji konkursu dla startupówSamorząd województwa mazowieckiego ogłosił trzecią edycję konkursu dla startupów. Nagrodą główną jest 30 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii. Chętni mogą przesyłać zgłoszenia do 16 lipca

Konkurs „Startuj z Mazowsza” to szansa dla firm z regionu, żeby ich projekty mogły zaistnieć.
– Przedsiębiorcy, którzy prześlą swoje zgłoszenie, mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale też promocję w mediach branżowych, rozbudowanie sieci kontaktów oraz atrakcyjne nagrody od partnerów konkursu – informuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Jak mówi marszałek Mazowsza Adam Struzik, celem konkursu jest promocja dobrych praktyk. Zaznacza, że istotne jest nowoczesne podejście do biznesu i zarządzania oraz budowanie współpracy między firmami, środowiskiem naukowym i samorządem.

Nowością w tegorocznej edycji jest podział konkursu na 3 kategorie. W pierwszej z nich „inno-tech” nagrodę otrzyma startup, który tworzy nowe produkty i procesy. Ponadto angażuje się w znaczące zmiany technologiczne i znajduje się w fazie wzrostu na etapie sprzedaży. Drugą kategorią jest „social impact” wyróżniająca startup pozytywnie oddziałujący na środowisko lub społeczeństwo, bez względu na etap rozwoju. Ostatnią jest „start” czyli stworzenie innowacyjnego projektu, będącego na etapie Minimum Value Product lub prototypu, który ma szanse na efektywny rozwój i skalowanie.
Dla laureatów przewidziane są również nagrody dodatkowe w postaci konsultacji, szkoleń, programów mentoringowych czy prezentacji przed inwestorami.
Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajduje się na stronie www.innowacyjni.mazovia.pl.

Komentarze