Trwają konsultacje społeczne w gminie Jedlnia-LetniskoRozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie nadania praw miejskich Jedlni-Letnisku. Do 10 marca każdy pełnoletni mieszkaniec gminy może wyrazić opinię dotyczącą starań samorządu o uzyskanie statusu miasta dla Jedlni-Letniska

W życie weszło zarządzenie wójta, na podstawie którego w sześciu punktach na terenie całej gminy Jedlnia-Letnisko będzie można wyrazić swoją opinię na temat dążeń władz do uzyskania statusu miasta. To jeden z najważniejszych etapów całego procesu. Punkty konsultacyjne będą przypominały okręgi wyborcze, a mieszkańcy będą mogli oddać swój głos lub podpisać listę konsultacyjną – mówi Justyna Ostrowska, odpowiedzialna za promocję gminy Jedlnia-Letnisko, która była gościem magazynu Moc Regionu.

W konsultacjach może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec gminy – podkreśla Ostrowska.

Konsultacje społeczne na temat uzyskania praw miejskich przez miejscowość Jedlnia-Letnisko potrwają do 10 marca. Jeśli cały proces ubiegania się o status miasta uda się zakończyć przed końcem marca, Jedlnia-Letnisko z dniem 1 stycznia 2022 roku stanie się miastem.

Komentarze