full screen background image

Turniej Śpiewających Poezję w sieciDwa koncerty online przez dwa dni – to program 27. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Impreza rozpocznie się w piątek występem charyzmatycznego Piotra Dąbrówki. Dzień później zaprezentuje się liryczna Angelika Balcerek. Koncerty zostaną wyemitowane na internetowym kanale radomskiej „Łaźni”

W tym roku będzie inaczej, ale nadal poetycko i kameralnie – w piątek rozpoczyna się Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. To sztandarowa impreza radomskiej „Łaźni”, organizowana nieprzerwanie od 27 lat. W ramach tegorocznego turnieju miłośnicy poezji śpiewanej będą mogli obejrzeć w domowym zaciszu dwa koncerty utalentowanych wokalistów – mówi Marlena Burska z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”. 

27. edycja Turnieju z przyczyn epidemicznych nie będzie konkursem wykonawczym, lecz prezentacją talentów radomskich muzyków. 

Dwa koncerty w ramach 27. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję zostaną wyemitowane online w sobotę i w niedzielę poprzez internetowy kanał „Łaźni”: https://www.youtube.com/user/lazniaradom

Występy będzie można obejrzeć za darmo.

Piotr Dąbrówka „Festiwalowo”, piątek, 8 maja, premiera godz. 18.00

Artysta obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m. in. : Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka , Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana, oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchacza.

Piotr Dąbrówka to laureat licznych festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej, m.in.
• Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” (2002 r.) – I NAGRODA , nagroda Publiczności
i akredytowanych mediów
• Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie – I NAGRODA • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku – I NAGRODA
• Finalista Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,
• Laureat Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia (2005 r.)
• Laureat Certyfikatu Jakości Artystycznej Lubelskich Ogrodów Piosenek
Został zaproszony do udziału w koncertach zarejestrowanych i emitowanych przez TVP 1, TVP 2, TVP Kultura m.in.: „Damy radę- piosenki Lecha Janerki”, „13 Poetów”. Uczestniczył w koncercie „Źródło”- pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Angelika Balcerek, Bartek Czubak „Spotkajmy się”, 9 maja, sobota, premiera godz. 18.00.

To koncert, w których usłyszymy zarówno najbardziej znane jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach.
W programie pojawią się między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego.

Angelika Balcerek – wokal
Bartłomiej Czubak – gitary

Angelika Balcerek (wokal) – studentka IV roku prawa, wokalistka. Swe pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Laureatka i finalistka licznych konkursów wokalnych, m.in. II miejsce – 46. Ogólnopolski Konkurs „Śpiewajmy poezję”
w Olsztynie, finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019, nagroda dziennikarzy za
II etap finału konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.
Bartłomiej Czubak (gitary) – laureat ogólnopolskiego konkursu gitarowego „Solo Życia 2017”, gitarzysta radomskiego zespołu jazzowego „Lay D Funk”, z którym regularnie koncertuje w kraju jak i za granicą.

Komentarze