„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – akcja drogówkiZatrzymywali kierowców z nieprawidłowo ustawionymi światłami w samochodzie – policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dziś akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych pod okiem wykładowców i w asyście drogówki sprawdzali ustawienia świateł i dokonywali niezbędnych korekt

Policja chce uświadomić, jak ważne jest prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie. To w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych. Młodzież pod okiem wykładowców i w asyście policjantów drogówki sprawdzała dziś ustawienia świateł i dokonywała niezbędnych korekt – mówi Kacper Wlazło, uczeń samochodówki.

Jak podkreśla podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, prawidłowo ustawione światła powinny dobrze oświetlać drogę i jednoczenie nie oślepiać innych kierowców.

Okazuje się, że radomscy kierowcy nie są świadomi, że mają nieprawidłowo ustawione światła, dlatego nie obawiają się kontroli drogówki.

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” przeprowadzana jest w Radomiu od 4 lat w okresie jesienno-zimowym.

Policja z Wydziału Ruchu Drogowego apeluje do kierowców o sprawdzenie ustawienia świateł na stacji diagnostycznej.

Komentarze