Tydzień Zrównoważonego Transportu w RadomiuBezpłatna komunikacja miejska, darmowe zwiedzanie Muzeum Polskich Rowerów i kursująca przez 6 dni ekologiczna linia E – to atrakcje Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Radomiu. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach od 16 do 22 września, a hasłem kampanii jest „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”

Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru czy własnych nóg – to cel Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Obchody tego proekologicznego wydarzenia w Radomiu rozpoczną się w środę,16 września i potrwają do wtorku. Ich zwieńczeniem będzie tradycyjnie Dzień bez Samochodu, czyli darmowa komunikacja miejska – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Mottem tegorocznego wydarzenia jest „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Zgodnie z hasłem kampanii w Radomiu zostanie uruchomiona specjalna linia przyśpieszona E, kursująca od 16 do 22 września. Będą ją obsługiwały autobusy elektryczne.

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się także internetowe głosowanie na najciekawsze nazwy dla 10 elektrycznych autobusów, które znalazły się w radomskim taborze. Wyniki zostaną ogłoszone w Dniu bez Samochodu, 22 września. Tego dnia mieszkańcy będą mogli także bezpłatnie zwiedzić wystawę Muzeum Polskich Rowerów, liczącą ponad 60 zabytkowych jednośladów.

KomentarzeCLOSE
CLOSE