Tytoniówka będzie rozbudowana



Rozpoczyna się pierwszy etap rozbudowy Imperial Tobacco Polska Manufacturing przy ul. Tytoniowej w Radomiu. Inwestycja warta jest 100 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych

Nowa hala produkcyjno-magazynowa ma mieć powierzchnię 3 800 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 100 mln zł. Rozbudowa fabryki ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu – mówi Rafał Olak Menedżer ds. Korporacyjnych firmy Imperial Tobacco Polska Manufacturing.

Dzięki rozbudowie w fabryce powstaną również nowe miejsca pracy.

Rozbudowa fabryki Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. rozłożona jest na etapy. Pierwszy z nich, skupia się na podstawowych pracach budowlanych i rozpoczyna się w lipcu. W jego ramach – do końca pierwszego kwartału 2021 roku – powstanie konstrukcja nowej hali produkcyjno-magazynowej. Co istotne, wykonawcą tych prac jest firma budowlana z Radomia – P.H.U.B. „ŁUCZ-BUD” Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2021 roku.

Imperial Tobacco Polska Manufacturing jest ważną częścią lokalnej społeczności, z której wywodzi się zdecydowana większość – z blisko 700 pracowników. Fakt, że jesteśmy jednym z największych pracodawców w mieście nakłada na nas szczególną odpowiedzialność, zwłaszcza w obecnych trudnych czasach, kiedy to stabilność na rynku pracy ma ogromne znaczenie. Rozpoczynając inwestycję nie skupiamy się tylko na biznesie, ale chcemy przede wszystkim dać impuls do rozwoju miasta oraz całego regionu m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz angażowanie lokalnych przedsiębiorstw do realizacji projektu – mówi Krzysztof Kord, Prezes Zarządu Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A., Dyrektor Fabryki w Radomiu.

Rozbudowa fabryki to międzynarodowy projekt, który ma jednak bardzo lokalny charakter. Doskonałym potwierdzeniem jest fakt, że za realizację inwestycji odpowiedzialne są radomskie przedsiębiorstwa budowlane. Skierowanie jak największych funduszy do firm z Mazowsza było jednym z priorytetów kierownictwa Imperial Tobacco Polska Manufacturing. Radom stanowi niezwykle ważny punkt w globalnych strukturach Imperial Brands, którego częścią jest Imperial Tobacco Polska Manufacturing. To właśnie w województwie mazowieckim koncern, działający w 160 krajach na całym świecie, zlokalizował jeden ze swoich największych zakładów produkcyjnych. Wytwarzane w nim wyroby są eksportowane do ponad 40 krajów na całym świecie.

Tradycja produkcji wyrobów tytoniowych w Radomiu sięga 1922 roku, kiedy to powstała Wytwórnia Papierosów podległa Polskiemu Monopolowi Tytoniowemu. Fabryka szybko stała się jednym z największych zakładów produkcyjnych w Radomiu. Niemal sto lat później przemysł tytoniowy cały czas odgrywa znaczącą rolę w gospodarce miasta. Ostatnie dekady są już jednak ściśle związane z działaniem Imperial Tobacco Polska Manufacturing. Firma aktualnie zatrudnia, w oparciu o umowę o pracę, blisko 700 osób, a o wysokiej jakości standardów świadczy – otrzymany po raz siódmy z rzędu – prestiżowy tytuł Top Employer.

 

Komentarze