full screen background image

„Ubierz medyka” – akcja CaritasuTrwa zbiórka Radomskiej Caritas na zakup materiałów ochronnych. Adresatami akcji „Ubierz medyka” są pracownicy szpitali i Domów Pomocy Społecznej. Kombinezony, przyłbice i rękawiczki w pierwszej kolejności mają trafiać do DPS-ów w Wierzbicy i Goździe

To wsparcie służby zdrowia w czasie epidemii –  mowa o akcji radomskiej Caritas „Ubierz medyka”. Jest to zbiórka pieniędzy na zakup materiałów ochrony osobistej czyli kombinezonów, rękawiczek czy gogli. Jak tłumaczy ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej – jednorazowe środki ochronne będą trafiać do pracowników szpitali i Domów Pomocy Społecznej z naszego regionu.

Akcję „Ubierz medyka” może wesprzeć finansowo każdy, kto chce w ten sposób pomóc osobom narażającym się na zakażenie w codziennej pracy. Zbiórka odbywa się na dwa sposoby – poprzez aplikację „Caritas” i konto organizacji.

Jeden kompletny zestaw materiałów ochrony osobistej to koszt od 70 do 100 złotych. 

Zbiórka odbywa się poprzez aplikację „Caritas” pobraną na systemy Android. Pieniądze można też wpłacać na konto: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem „Ubierz Medyka”.

Komentarze