Uczniowie stoją w kolejkach w medycynie pracy



Uczniowie z podwójnego rocznika stoją w kolejce w Medycynie Pracy. W Radomiu, podobnie jak w całej Polsce, absolwenci podstawówek i gimnazjów, którzy zostali zakwalifikowani do techników i szkół branżowych ruszyli do ośrodków po orzeczenia lekarskie

Zaświadczenie lekarskie, które potwierdza zdolność kandydata do nauki zawodu to jeden z dokumentów, który trzeba dostarczyć do wybranej szkoły. Muszą je zdobyć absolwenci podstawówek i gimnazjów, którzy zakwalifikowali się do techników i szkół branżowych. Uczniowie przychodzą na badania z rodzicami,  i stoją w kolejkach przed placówkami Medycyny Pracy.

Kolejki to skutek kumulacji dwóch roczników uczniów, którzy ukończyli właśnie podstawówki i gimnazja – przyznaje lek. Paweł Wdówik, kierownik radomskiego oddziału Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

Cały proces wykonania badań wydłuża zawiła procedura, bo młodzież musi odwiedzić kilku specjalistów. Zasady można uprościć, ale do tego potrzebna jest zmiana przepisów – dodaje kierownik radomskiego WOMP-u.

Uczniowie muszą skompletować dokumenty do 24 lipca. Mazowieckie Kuratorium Oświaty wydało oświadczenie, że jeśli do tego czasu absolwenci nie zdążą wykonać badań, powinni powiadomić o tym szkołę i okazać potwierdzenie rejestracji na badania, a samo zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu dostarczyć bezzwłocznie po jego otrzymaniu.

 

 

 

Komentarze