Ulotka ma rozwiać najczęstsze obawy mieszkańcówJedlnia-Letnisko już dawno straciła charakter typowy dla miejscowości wiejskich – czytamy w ulotce informacyjnej, wydanej przez samorząd gminy. Broszura ma rozwiać wątpliwości oraz przekonać niezdecydowanych mieszkańców do pomysłu, aby z dniem 1 stycznia 2022 roku Jedlnia-Letnisko stałą się miastem

W związku ze staraniami władz gminy Jedlnia-Letnisko o uzyskanie praw miejskich, zdecydowano się na wydanie specjalnej broszury. W ulotce znalazły się podstawowe informacje dotyczące predyspozycji Jedlni-Letniska do bycia miastem oraz  odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego, co ewentualnie może się zmienić, kiedy Jedlnia-Letnisko stanie się miastem.

– Każde gospodarstwo domowe otrzyma taką ulotkę – zapewnia odpowiedzialna za promocję gminy Justyna Ostrowska, która była gościem magazynu samorządowego Moc Regionu.

Najczęstsze obawy dotyczą wzrostu cen i opłat, ale to obawy absolutnie nieuzasadnione – przekonuje Ostrowska

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne, w których, wyrażając swoją opinię lub wątpliwości, udział może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec gminy Jedlnia-Letnisko. Konsultacje potrwają do 10 marca.

Komentarze