Umowa na organizację szpitala tymczasowego podpisanaTotalizator Sportowy sfinalizował umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Dotyczy ona użyczenia pomieszczeń zakładu rehabilitacji na organizację szpitala tymczasowego

Rozpoczęła się adaptacja zakładu rehabilitacji miejskiej lecznicy na szpital tymczasowy. Totalizator Sportowy podpisał umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym na użyczenie pomieszczeń przy ulicy Tochtermana. To tam ma się znaleźć 20 „covidowych” łóżek z podłączeniem do respiratorów – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia.

Główną siedzibą szpitala tymczasowego będzie Radomskie Centrum Rehabilitacji znajdujące się przy ulicy Narutowicza. Jak dodaje Jerzy Zawodnik – na chwilę obecną opiekę medyczną zakażonym koronawirusem pacjentom z naszego regionu zapewnia miejska lecznica, który nie jest przepełniona. Jeśli taki stan się utrzyma niewykluczone, że w szpitalu tymczasowym będą prowadzone szczepienia przeciwko COVID-19.

Przypomnijmy, w obiekcie przy ulicy Narutowicza ma się znaleźć 80 „covidowych” łóżek dla pacjentów potrzebujących hospitalizacji, ale niewymagających podłączenia do respiratora. Organizacją szpitala tymczasowego w Radomiu zajmuje się Totalizator Sportowy, spółka Skarbu Państwa. Nową placówkę patronatem obejmie Radomski Szpital Specjalistyczny.

Komentarze