Uniwersytet Radom wygrywa po rzutach karnych

Szczypiorniści Uniwersytetu Radom po horrorze jaki zapewniły swoim kibicom, wygrywają po rzutach karnych z KSSPR Końskie 28:28 (5;4) i zapisują na swoje konto cenne dwa punkty.

Pierwsza połowa to spokojna gra radomian. Dobra gra w obronie Bartłomieja Misalskiego oraz skuteczne ataki Grzegorza Mroczka doprowadziły do zwycięstwa w pierwszej połowie 18:12. Taka przewaga mogła dawać nadzieje na spokojne zwycięstwo, tak się jednak nie stało. Niewykorzystane kontrataki zemściły się tym, że na minutę przed końcem spotkania, to zawodnicy z Końskich wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 27:28. Rzut karny wywalczony przez Grzegorza Mroczka i Mateusz Wiak dał możliwość walki o wygraną w rzutach karnych.

W pierwszej serii rzutów, Łukasz Sulima obronił rzut rywala i ta obrona, jak się okazało w końcowym rozrachunku dała zwycięstwo Uniwersytetowi.

KS Uniwersytet Radom – KSSPR Końskie 28:28 (18:12) 5:4 w karnych