UTH wybierze nowego rektoraRadomska uczelnia będzie miała nowego szefa. Uniwersytet Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu wszczął zawieszone pod koniec marca procedury wyboru rektora na kolejne 4 lata. O to stanowisko na pewno powalczy dwoje wykładowców UTH: dr Agnieszka Saracen i prof. Sławomir Bukowski

Uczelniana Komisja Wyborcza wznowiła procedurę – chodzi o wybór nowego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Jak tłumaczy profesor i rzecznik UTH Dariusz Trześniowski – wszczęto zawieszone pod koniec marca czynności, ale póki co wszystko będzie odbywać się wirtualnie. Na przyszły czwartek zwołano senat uczelni, który wyznaczy termin wyborów kolejnego szefa radomskiego uniwersytetu. 

O stołek rektora na pewno powalczy dwoje wykładowców UTH. To doktor Agnieszka Saracen i profesor Sławomir Bukowski. Swojego kandydata może też zgłosić Rada Uczelni, która jeszcze tego nie zrobiła.

Nowego rektora UTH wybierze w drodze głosowania kolegium elektorskie. Dotychczasowy szef uczelni prof. Zbigniew Łukasik pełnił tę funkcję od 2012 roku przez dwie kadencje.

Przypomnijmy, kadencja rektora uczelni publicznej trwa 4 lata i rozpoczyna się 1 września roku, w którym został wybrany. Ta sama osoba nie może zarządzać taką placówką więcej niż przez 2 następujące po sobie kadencje.

Komentarze