Utrudnienia w ruchu podczas przemarszówMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z organizacją dwóch marszów w Śródmieściu, w dniach 25 i 26 października 2018 roku (czwartek i piątek) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz zakłócenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

W dniu 25 października (czwartek) w godzinach około 11:45-12:15 odbędzie się przemarsz uczestników obchodów jubileuszu 70-lecia V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Romualda Traugutta w Radomiu (organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około 500 osób). – Trasa będzie poprowadzona sprzed radomskiej katedry przez aleję Chrapka (w parku Kościuszki) do placu Corazziego. Może to spowodować chwilowe zakłócenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na liniach 1, 3, 5, 10, 14, 15 i 19 (będą one zatrzymane przed przejściem przy parku). Sugerowane objazdy ulicy Sienkiewicza dla pozostałych pojazdów przebiegają ulicami 25 Czerwca i Waryńskiego do Mickiewicza – tłumaczy rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

W dniu 26 października (piątek) w godzinach około 15:30-16:00 odbędzie się natomiast Marsz Życia i Nadziei. Jego uczestnicy przejdą sprzed przychodni Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ulicami Lekarską, Tochtermana, Traugutta oraz Żeromskiego do placu Corazziego. Może to spowodować zakłócenia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 7, 8, 9 i 15. Sugerowane objazdy okolic szpitala dla pozostałych pojazdów przebiegają ulicami Narutowicza, Podwalną i Wałową.

– MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie tras powyższych marszów, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz w miarę możliwości o omijanie tych ulic w podanych godzinach! – dodaje Dawid Puton.

Źródło: MZDiK

Komentarze