Utrudniony dostęp do leczenia w RadomiuRadomscy pacjenci mogą mieć utrudniony dostęp do leczenia – ostrzega Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. To w związku z powiększeniem oddziału zakaźnego w miejskiej lecznicy, która kosztem wydzielenia 200 „covidowych” łóżek musiała wyłączyć większość oddziałów

Nawet kilkuset tysiącom chorych – tylu pacjentom będzie musiał zapewnić opiekę medyczną Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. To w związku z powiększeniem oddziału zakaźnego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Ten decyzją wojewody mazowieckiego musi zapewnić 200 „covidowych” łóżek kosztem innych oddziałów. Oznacza to, że lecznica na Józefowie przejmie pacjentów hospitalizowanych z powodu innych chorób niż COVID-19. Wiąże się to z utrudnionym dostępem do leczenia w Radomiu – mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Wojewoda mazowiecki zalecił powiększenie oddziału zakaźnego w radomskim szpitalu po upływie niespełna trzech tygodni od momentu ponownego przekształcenia miejskiej lecznicy z jednoimiennego w wielospecjalistyczny. Tego wymaga sytuacja epidemiologiczna w regionie radomskim – tłumaczy Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Przypomnijmy, decyzja wojewody mazowieckiego co do powiększenia oddziału zakaźnego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wiązania się z wypisaniem lub przeniesieniem koło 300 pacjentów hospitalizowanych z powodu innych chorób niż COVID-19.

Wśród mieszkańców regionu radomskiego koronawirusa zdiagnozowano do tej pory u 2657 mieszkańców. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 83.

KomentarzeCLOSE
CLOSE