Uwaga na upały!Fala upałów w Radomiu. Wysokie temperatury mogą być groźne dla zdrowia zwłaszcza dla osób starszych, małych dzieci i kobiet w ciąży. Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego podpowiada, jak nie dopuścić do nadmiernego przegrzania organizmu

Radom nawiedziła fala upałów. Jak radzi Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – w taką pogodę najlepiej w miarę możliwości pozostać w chłodnych pomieszczeniach, jeść lekkie posiłki i pić dużo wody.

Nie wychodźmy bez potrzeby z domu, a gdy jesteśmy już poza nim to miejmy nakrycie głowy i starajmy się przebywać w cieniu. Pamiętajmy także o przyjmowaniu dużej ilości płynów, czyli od 2 do 3 litrów w ciągu doby.

Gdy upał daje się we znaki, warto zrezygnować z picia alkoholu – dodaje Wielocha. To dlatego, że napoje wyskokowe odwadniają organizm.

W upały należy także uważać na różnicę temperatur. Picie lodowatych napojów czy gwałtowne zanurzanie się w zimnej wodzie może skutkować przeziębieniami, infekcjami dróg oddechowych, bólami mięśni czy nerwobólami.

KomentarzeCLOSE
CLOSE