W Kozienicach walczą o dofinansowanieCztery projekty, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, ubiegają się o dofinansowanie w ramach konkursu na inicjatywy lokalne, ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Właśnie rozpoczął się kolejny etap ich oceny, czyli głosowanie internetowe. Internauci zdecydują, które pomysły będą miały większe szanse na uzyskanie dofinansowania – nawet do 7 tysięcy złotych! – Wszystkie wnioski przeszły już weryfikację formalną, a teraz wnioskodawcy ubiegają się o dodatkowe punkty do końcowej oceny – tłumaczy dyrektor KDK, Elwira Kozłowska.

O dofinansowanie walczy Klub Honorowych Dawców Krwi przy Enei Wytwarzanie, który zgłosił stworzenie filmu dokumentalnego o działalności krwiodawców i jego uroczystą prezentację.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach chce pochylić się nad rolą kobiet w społeczeństwie. Inicjatywa „Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno?” to m.in. teatr małych form, plebiscyt, spotkania i prelekcje, a także publikacja.

Pomysłem Wiktorii Krekory jest zorganizowanie wystawy fotograficznej w Kozienickim Domu Kultury, której autorami zdjęć prezentujących piękno Gminy Kozienice mają być jej mieszkańcy.

Stowarzyszenie Przystanek Inicjatywa proponuje „Muzyczne Kozienice”, czyli internetowe kompendium wiedzy na temat muzycznej historii Kozienic połączone z debatą w sieci oraz koncertami.

Głosowanie trwa do 27 lipca do godziny 12. Każdy internauta może zagłosować na jedną inicjatywę. Głosy przełożą się na punkty, a te będą podsumowane przy ocenie końcowej wniosków, której dokona specjalnie powołana w tym celu komisja. Zwycięskie inicjatywy będą realizowane w okresie od 1 września do 10 listopada 2020 r.

Głosy można oddawać klikając w ten link. Konkurs jest częścią projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

Komentarze