full screen background image

W Krychnowicach nie chcą halMieszkańcy Krychnowic oraz Kosowa w gminie Kowala protestują przeciwko wybudowaniu wielkiego kompleksu hal magazynowo-usługowo-produkcyjnego na skrzyżowaniu ulic Fundowicza i Krychnowickiej

O tym, że na terenach ich działek ma powstać ta inwestycja dowiedzieli się z ogłoszeń wywieszonych z racji prowadzonego postępowania o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

–Łączna powierzchnia zabudowy ma mieć 106 000 m kw, a teren planowanej inwestycji obejmuje obszar ponad 20 ha – mówi Agnieszka Martyna ze społecznego komitetu Hale Krychnowice.

Mieszkańcy, którzy przyszli złożyć pismo z protestem przeciwko tej inwestycji podkreślali, że nie mogą się dokładnie dowiedzieć, co będzie w planowanych halach.

Mieszkańcy odnieśli się też do raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. – Raport jest sondowaniem pod tą inwestycję i ewidentnie widać, że jest on zrobiony dla tego inwestora – tłumaczy Michał Skoczylas ze społecznego komitetu Hale Krychnowice.

Zapytaliśmy Urząd Miejski o komentarz do sprawy. – Do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek inwestora o wydanie decyzji określającej warunki środowiskowe dla planowanej na prywatnych terenech hal produkcyjno-magazynowo-usługowych na terenie około 20 ha w dzielnicy Krychnowice – tłumaczy Janusz Kalinowski z biura prasowego magistratu.

 

Konsultacje dotyczące budowy hal w Krychnowicach trwają do dzisiaj.

Komentarze