W Lipsku będzie nowy dom dziecka44 podopiecznych domu dziecka w Siennie przeniesie się do nowej placówki. Ta składająca się z trzech budynków mieszkalnych i jednego administracyjnego zostanie wybudowana w ciągu trzech lat w Lipsku. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z budżetu Mazowsza w wysokości blisko 2,4 mln zł

W Lipsku powstanie nowy dom dziecka. Będzie on składał się z trzech budynków, a miejsce znajdą tam wychowankowie Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie. To w sumie 44 dzieci, które zostaną przeniesione do nowej, większej placówki. Inwestycję dofinansuje samorząd Mazowsza za blisko 2,4 mln zł w ramach tegorocznego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Nowy dom dziecka dla podopiecznych placówki w Siennie musi powstać, bo w zeszłym roku zmieniły się przepisy. Te dotyczą zmniejszenia liczby wychowanków mieszkających w domach dziecka do 14 podopiecznych. To dlatego w Lipsku powstanie składająca się z trzech budynków placówka oraz dodatkowo obiekt administracyjny – tłumaczy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Koszt budowy inwestycji w Lipsku dla podopiecznych placówki w Siennie to 3,9 mln zł. Nowy dom dziecka ma być gotowy za trzy lata.

Komentarze