full screen background image

W Pionkach ma powstać nowy szpitalW Pionkach ma powstać nowy obiekt szpitalny. To w ramach planowej gruntowej modernizacji lecznicy. Szpital obecnie rozlokowany jest w czterech budynkach. Nowy obiekt ma zostać wybudowany przy istniejącym już Zakładzie Opiekuńczo-leczniczym przy ulicy 15 Stycznia

Ma mieścić się w jednym, nowoczesnym obiekcie i zapewnić pacjentom kompleksową opiekę medyczną – szpital w Pionkach przejdzie gruntowną modernizację. Powstanie nowy obiekt, do którego zostaną przeniesione oddziały rozlokowane obecnie w czterech budynkach. To ułatwi i obniży koszty funkcjonowania lecznicy – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

To plany. W styczniu ma zostać ogłoszony przetarg na projekt budowlany. Budynek powstanie przy istniejącym już Zakładzie Opiekuńczo-leczniczym przy ulicy 15 Stycznia. Będą mieściły się w nim oddział wewnętrzny, chirurgia i poradnie.

Koszty inwestycji szacowane są na 35 mln zł. Starostwo będzie chciało na ten cel pozyskać rządowe dofinansowanie przy własnym wkładzie w wysokości 11 mln zł.

Komentarze