W Radomiu będą szkoleni piloci cywilniW niedzielę podczas Pikniku Lotniczego, który odbył się na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu PPL podpisał list intencyjny z LOT Crew, spółką zależną od LOTu w sprawie uruchomienia w Radomiu bazy szkoleniowej dla pilotów cywilnych

Baza sąsiadować będzie z Portem Lotniczym Warszawa – Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, który jest budowany przez PPL. Jednostki będą korzystać z pasa startowego radomskiego lotniska.

List otwiera drogę do uruchomienia w Radomiu szkoły pilotażu dla pilotów cywilnych, co uczyni miasto jednym z niewielu ośrodków w Europie , gdzie szkoleni będą zarówno wojskowi jak i cywilni piloci.

LOT Crew zarządza szkołą lotniczą LOT Flight Academy (LFA), która od lat szkoli pilotów cywilnych różnych statków lotniczych. W Radomiu powstanie ośrodek prowadzący taką samą działalność. W tym celu Porty Lotnicze zapewnią infrastrukturę lotniskową a Lot Crew kadrę instruktorską. Zakłada się, że działalność szkoleniowa w Radomiu będzie stopniowo rozszerzana do poziomu 8 tys. szkoleniowych operacji lotniczych rocznie.

 

Komentarze