W Radomiu kręcą film „Orlęta”Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Producenci na plan zdjęciowy wybrali kilka lokalizacji  w tym Radom

„Orlęta” to nowy film wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie.  Jest to pierwszy film o inwazji wojsk sowieckich z 17 września 1939 roku ukazany z perspektywy 12- letniego chłopca.

Akcja filmu rozpoczyna się od bombardowania szkoły w dniu 1 września. Dla głównego bohatera oraz jego szkolnych przyjaciół rozpoczynająca się wojna staje się szkołą dojrzewania oraz konfrontacji z rzeczywistością dorosłych.
17 września do Polski wkroczyły wojska sowieckie. Wojsko stanęło do obrony wspomagane przede wszystkim przez młodzieżą szkolną.  Zdjęcia do filmu powstają w kilku lokalizacjach w kraju m.in. w Radomiu.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Krzysztof Łukaszewicz. Scenografia Ewa Skoczkowska. W nowej produkcji wytwórni będziemy mogli zobaczyć m.in Jowitę Budnik, Leszka Lichotę, Bartłomieja Topę, i Antoniego Pawlickiego.

Komentarze