full screen background image

W Radomiu odbyła się konwencja PISW minioną niedzielę (28.10.18) w auli radomskiego UTH odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania poparcia kandydatowi PIS na Prezydenta Radomia Wojciechowi Skurkiewiczowi udzielili Premier Mateusz Morawiecki i prezes PIS Jarosław Kaczyński.

Było to spotkanie podsumowujące dotychczasową kampanie wyborczą.
Jako pierwszy głos zabrał prezes PIS Jarosław Kaczyński  w pierwszych słowach poparł Wojciecha Skurkiewicza, kandydata na Prezydenta Radomia.
„Radom wymaga zmian. Wymaga zmian które spowodują, że to miasto gdzie ciągle jeszcze czuć lata 90, stanie się miastem jak wiele innych w Polsce gdzie już tych lat 90 nie czuć.”
Wskazał też na drugi powód spotkania „My musimy głośno powiedzieć kto wygrał te wybory. Bo są tacy, którzy nie chcą przyjąć, że jest tak jak jest. Po prostu próbują wmówić, że jest inaczej. Próbują wmówić, że wynik tych wyborów jest wątpliwy, jest remisowy, albo że w ogóle nawet jest tak, że to myśmy te wybory przegrali. Nie chcą przyznać się do porażki, albo jak to jest w przypadku PSL – po prostu do klęski.”

Wojciech Skurkiewicz podkreślił że Radom to 14 miasto w Polsce z którego podczas rządów PO wyjechało 14 tys. mieszkańców
„Nie możemy na to pozwalać, to jest sytuacja, która nie miała prawa się w naszym mieście zdarzyć i musimy temu przeciwdziałać dzisiaj i w przyszłości.”

Premier Mateusz Morawiecki poprał kandydata PIS na prezydenta i podkreślił: –  Widziałem, że obecny prezydent Witkowski ma hasło: „Koalicja na Rzecz Zmian”, i zgadza się, Radom potrzebuje zmiany i takiego prezydenta, jakim jest Wojciech Skurkiewicz.

foto: radom24.pl

 

Komentarze