W Radomiu po raz drugi wystąpią teatry uliczne5 plenerowych spektakli i wystawa zdjęć z pierwszej edycji festiwalu – to program tegorocznego przeglądu teatrów ulicznych „Ulica teatralna”. Festiwal rozpocznie się 2 lipca i zakończy 20 sierpnia. Będzie to już druga edycja plenerowych przedstawień wystawionych na radomskich placach

W Radomiu odbędzie się druga edycja Ulicy Teatralnej. To cykl plenerowych spektakli odgrywanych w wakacje przez grupy teatralne z całej Polski. Tegoroczny przegląd teatrów ulicznych rozpocznie się 2 lipca występem Teatru Biuro Podróży z Poznania w przedstawieniu „Eurydyka” – mówi Robert Stępniewski z Teatru Resursa, pomysłodawca festiwalu.

Podczas drugiej edycji festiwalu odbędzie się 5 spektakli pod chmurką – cztery przyjezdnych grup teatralnych oraz jeden  radomskiego „Powszechnego”. Będzie to przedstawienie „Awanturki osobiste” zaplanowane na 20 sierpnia – mówi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który współorganizuje przegląd.

W ramach Ulicy Teatralnej odbędzie się także konkurs i wystawa zdjęć z pierwszej edycji festiwalu. Całe wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki grantowi otrzymanemu przez Stowarzyszenie Teatr Resursa w konkursie Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Program II edycji „Ulicy Teatralnej”:

1. Teatr Biuro Podróży, 2 lipca godz. 21.00 Plac Jagielloński „Orfeusz i Eurydyka”

2. Otwarcie wystawy zdjęć z I edycji „Ulicy Teatralnej”, 16 lipca godz. 11.00 Plac Jagielloński

3. Teatr AKT, 23 lipca godz. 20.30 Plac na Fontannach „Poza czasem”

4. Teatr Klinika Lalek, 30 lipca godz. 21.00 Plac Jagielloński „Kosmiczna podróż Guliwera”

5. Teatr Pantomimy MIMO, 13 sierpnia godz. 21.00 Plac na Fontannach, „Pan i Pani O!”

6. Teatr Powszechny w Radomiu, 20 sierpnia godz. 20.00 Plac Jagielloński „Awantury osobiste”

Komentarze