W RSS będzie więcej miejsc dla zakażonych? Rozmowy trwająTrwają rozmowy władz miasta z przedstawicielami wojewody i radomskimi radnymi. Chodzi o sytuację w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i zapełnionym oddziałem covidowym, który wstrzymał przyjmowanie pacjentów z powodu braku wolnych miejsc

Zwiększenie liczby covidowych łóżek nie jest możliwe, bo na innych oddziałach przebywają pacjenci – informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście m.in. za służbę zdrowia. Zastępca prezydenta Radomia odniósł się do sytuacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który w związku z brakiem miejsc nie przyjmuje już pacjentów zakażonych koronawirusem.

W sprawie zapełnionego oddziału covidowego w miejskie lecznicy i braku wolnych miejsc dla nowych, zakażonych pacjentów trwają właśnie rozmowy. Uczestniczą w nich, oprócz władz miasta także radomscy radni i przedstawiciele wojewody mazowieckiego. Na chwilę obecną nie zapadła jeszcze jednak żadna decyzja – mówi zastępca prezydenta Radomia.

Przypomnijmy, Radomski Szpital Specjalistyczny od 1 marca dysponuje 137 covidowymi łóżkami w tym 8 intensywnej terapii oraz 10 miejscami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Komentarze