W szpitalu w Kozienicach działa już oddział dla pacjentów chorych na COVID-19Szpital w Kozienicach utworzył oddział dla pacjentów z pozytywnym testem na obecność koronawirusa. Placówka miała jednak problemy z realizacją tego zadania

Oddział dla osób zakażonych koronawirusem powstał na mocy decyzji wojewody mazowieckiego. Kozienicki Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej został zobligowany do utworzenia 100 łóżek dla osób zarażonych patogenem jednak miał duże problemy z realizacją tego zadania w terminie wskazanym przez Konstantego Radziwiłła. – Dlatego odwołaliśmy się od decyzji wojewody – mówi Roman Wysocki, dyrektor kozienickiej lecznicy. 

Do kozienickiego szpitala trafiło też dodatkowe wyposażenie. Placówka zyskała również dwa kontenery, w których będą prowadzone wywiady lekarskie z pacjentami przed przyjęciem do lecznicy, informuje Wysocki. 

 

Szpital w Kozienicach jest wspierany również przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do tej pory do lecznicy trafił sprzęt i środki ochrony osobistej o wartości blisko 1,5 miliona złotych.

Komentarze