full screen background image
Search

Walentynki po celtycku


Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 17 lutego o godz. 18:00 na koncert zatytułowany „Walentynki po celtycku”. Tym razem z orkiestrą wystąpi Aleksander Brych z zespołem oraz Tuatha & Ellorien Dance (pokaz tańca irlandzkiego). Koncert odbędzie się w sali ROK przy ul. Żeromskiego 53.

W programie wieczoru znajdą się aranżacje tradycyjnych utworów muzyki celtyckiej m.in. Cooley’s Reel, Foggy Dew, Gallagher’s Frolics Jig i Flowers of Edinburgh. Już przed wiekami wiele ludów obchodziło święto miłości. Należeli do nich również Celtowie. Mity opowiadają, że na dzień 14 lutego przypadają ptasie gody. W ten niezwykły świat mitów i wierzeń celtyckich przeniosą melomanów Aleksander Brych z zespołem oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

Celtycka muzyka oparta na nowoczesnych i zróżnicowanych rytmach, melodyjna, żywiołowa, a niekiedy bardzo nastrojowa to gwarancja udanego walentynkowego wieczoru. Aleksander Brych od lat wykonuje muzykę folkową na poprzecznym drewnianym flecie irlandzkim i na wielu innych podobnych instrumentach. Koncertuje z wieloma muzykami inspirując się kulturą różnych stron świata, przede wszystkim krajów bałkańskich, bliskowschodnich i krain celtyckich. Działa również jako kompozytor. Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą. Obecnie studiuje w łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale kompozycji. Podczas koncertu towarzyszyć mu będą: Michał Mazur – buzuki irlandzkie, Klaudia Mazur – instrumenty perkusyjne, Natalia Rogińska – skrzypce (gościnnie). W programie koncertu znajdą się tradycyjne melodie celtyckie, ale  aranżowane zgodnie z własnym stylem. Będą to między innymi Cooley’s Reel, Foggy Dew i Gallagher’s Frolics Jig.

Atmosferę współtworzyć będzie pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Tuatha & Ellorien Dance. Te dwie najstarsze grupy tańca irlandzkiego z Wrocławia połączyły swoje siły. Tuatha & Ellorien Irish Dance to zespół składający się z różnorodnych osobowości, z których każda nadaje oryginalny styl i zamysł powstających choreografii.

Ceny biletów:

I strefa – bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 27 zł
II strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł
Cena biletu w karnecie 14 zł (min. 5 koncertów)

Fot. Radomska Orkiestra Kameralna

KomentarzeCLOSE
CLOSE