full screen background image
Search

Walka dobra ze złem wyryta w porterach Marleny Kruk – wernisaż


Dziś Radom jakby obudział się z zimowego letargu, zachęcają do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych. Jednym z nich jest wernisaż Marleny Kruk, studnetki malarstwa na radomskim UTH. O twórczości i inspiracjach opowiada sama autorka

Na wystawie zostną zaprezentowane prace z zakresu rystunku i grafiki warsztatowej, opisywała Marlena Kruk. Głównym tematem będzie człowiek i emocja oraz motyw walki ze złem. Całość zostanie opisana porteratmi z naciskiem na twarze kobiece. Kolorystyka oszczędna, ale nie pozbawiona kontrastów. Domibatami będą: czereń, biel i czerwień, a także dopełniająca szarość. Na wystawie znajdzie się również kolaż, jako „zlepek” grafik, z których arytyska nie była zadowolona.

Moje prace jeszcze nie są dojrzałe. To jest takie poszukiwanie, bo dopiero studiuję, próbuję nowych technik. Myślę, że ta droga, którą docieramy do swojego stylu też może być ciekawa. Np. malarstwo inspiruje nas do zrobienia grafiki, grafika do malarstwa. To wszytko się przenika, dlatego warto czerpiać inspirację ze wszytkich dziedziń, kierunków.

Jak się okazuje, owocem tych poszukiwań i czerpania inspiracji w przypadku Marleny Kruk są portrety, obok których nie da się przejść obojętnie. Czy bardziej zachwycają, czy niepokoją? Warto przekonać się na własnej skórze. Kto wie, może wówczas odkryjemy, jakie są proporcje pomiędzy dobrem a złem zapisane na kobiecych twarzach?

Wernisaż Marleny Kruk odbędzie się w piątek 9 marca o godz. 18:00 w Domu Kulturki „Borki” w Radomiu przy ulicy Suchej 2.

Wystawa będzie czynna do 23 marca bieżącego roku.

 

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE