full screen background image

Wandal uszkodził karetkę bariatrycznąKaretka bariatryczna została czasowo wyłączona z taboru Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Był to jedyny taki ambulans w Radomiu służący do przewozu otyłych pacjentów. Karetkę uszkodził wybijając szybę pijany 16-latek

Okłamał dyspozytora służb ratowniczych, a potem wybił szybę w karetce pogotowia – 16-latek w noc sylwestrową o 4 nad ranem zgłosił pobicie. Do zdarzenia doszło w Mazowszanach w gminie Kowala. Na miejscu okazało się, że nie jest pobity tylko pijany – opisuje Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Po oględzinach i badaniu małoletniego okazało się, że chłopak nie doniósł obrażeń i poza promilami we krwi nic mu nie jest. W ataku złości wybił kamieniami szybę w bocznych drzwiach ambulansu.

Ofiarami agresywnego zachowania nastolatka padli też ratownicy i policjanci.

Uszkodzona przez 16-latka karetka bariatryczna została wyłączona z użytku. Był to jedyny w Radomiu ambulans przeznaczony do przewozu pacjentów, których masa ciała przekracza normę. Szacowany koszt naprawy karetki to 4-5 tysięcy złotych – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Karetka bariatryczna została przekazana Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego 3 miesiące temu. Naprawa specjalistycznego ambulansu potrwa minimum kilka dni.

Komentarze