Wędzonka: Prezes „Rewitalizacji” jest uczciwy i nieskazitelnyPrezes „Rewitalizacji” jest uczciwy i nieskazitelny – uważa radny Koalicji Obywatelskiej Wiesław Wędzonka. Chodzi o radomską spółkę i jej szefa Włodzimierza Koneckiego, w którego sprawie i niewykluczonego odwołania będzie dyskutowała Rada Nadzorcza „Rewitalizacji”. To dlatego, że w miejskiej spółce doszło do wyłudzenia pieniędzy na ponad 1,5 mln zł

W wyłudzeniu „Rewitalizacji” brał udział pracownik spółki – uważa radny Koalicji Obywatelskiej Wiesław Wędzonka. Sprawa dotyczy oszustwa finansowego na kwotę ponad 1,5 mln zł metodą „na policjanta”. Nieautoryzowanych i nieuprawnionych przelewów dokonała księgowa „Rewitalizacji”. To była przemyślana akcja przeprowadzona we współpracy z osobą zatrudnioną w miejskiej spółce – mówi Wędzonka.

Pracownica należąca do kierownictwa spółki, która przelała fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚ pieniądze, została już karnie zwolniona. Teraz Rada Nadzorcza „Rewitalizacji” zadecyduje o dalszym losie prezesa miejskiej spółki Włodzimierza Koneckiego, którego odwołanie rekomendował już prezydent Radomia Radosław Witkowski. Zdaniem Wędzonki, by mówić o winnych najpierw należy sprawdzić obowiązujące w spółce procedury.

Posiedzenie Rady Nadzorczej w sprawie wyłudzenia pieniędzy w „Rewitalizacji” i dalszych konsekwencji tego zajścia odbędzie się w piątek, 9 kwietnia.

Komentarze