WEST pokonała EAST w Meczu Gwiazd

Drużyna WEST prowadzona przez Macieja Kotowskiego zwyciężyła w Meczu Gwiazd Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego, pokonując EAST zaledwie jednym punktem!

W Meczu Gwiazd Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego mogliśmy oglądać drużyny WEST i EAST, w składzie których wystąpiły GWIAZDY nie tylko Amatorskiej Ligi Koszykówki, ale całego środowiska sportowego z Radomia.

Trybuny w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu zostały wypełnione po brzegi. Sami zawodnicy ciężko trenowali przed tym hucznie zapowiadanym spotkaniem, które zostało zorganizowane w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli chodzi o sam pojedynek był on bardzo nie typowy. Oprócz zawodników punkty zdobywali również sędziowie. W przerwie między trzecia, a czwartą kwartą odbył się konkurs rzutów z połowy boiska, w którym wzięli udział zarówno zawodnicy, jak i komentatorzy tego spotkania. Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich minutach spotkania, kiedy to Karol Sikorski trafił z linii rzutów osobistych, ustalając wynik spotkania 80:79.

Jakoż, że mecz rozgrywany był w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie mogło zabraknąć również licytacji. Licytowano m.in. koszulki ROSY Radom i L. Eclerc Radomki Radom z podpisami zawodników i zawodniczek, a także piłkę do futbolu amerykańskiego z autografami drużyny GreenDucks Radom.