Weź udział w II Kongresie Radom Przyszłości i poznaj oferty wsparcia rozwoju swojego przedsiębiorstwa.
Radom, miasto położone w sercu Polski, stanie się areną wielkiego wydarzenia – II Kongresu Radom Przyszłości. Miejscem spotkania będzie teren dawnej Fabryki Broni “Łucznik” o niezwykłym znaczeniu dla historii i tożsamości mieszkańców. Miejsce to, przez wiele dekad, stanowiło jeden z filarów przemysłowych kraju.
Kongres zgromadzi ekspertów, specjalistów oraz instytucje związane z przyszłością miasta, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego w Radomiu. Wśród kluczowych obszarów, które zostaną omówione podczas wydarzenia będzie rozwój kreatywnych dziedzin, w tym Radom AI, inwestowanie w nowe technologie oraz źródła finansowania przemysłu, które zapewnią trwały rozwój miasta.
W drugim dniu Kongresu zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, które będą poświęcone możliwościom pozyskiwania finansowania dla przedsiębiorców. Fundusze Europejskie na rzecz cyfryzacji, dotacje dla rozwoju start-upów, programy kredytów ekologicznych – to tylko część tematów, które zostaną poruszone w trakcie wydarzenia. Wśród uczestników paneli znajdą się przedstawiciele instytucji finansowych, eksperci z dziedziny finansów, a także liderzy społeczni.
Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna na stronie www.kongres.przemyslprzyszlosci.gov.pl
Konsultacje dla przedsiębiorców
Podczas wydarzenia dostępne będą także stoiska partnerów i instytucji związanych z rozwojem przemysłu. Będzie to doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy udzielą informacji o programach, instrumentach oraz możliwościach wsparcia przedsiębiorców. Pomogą w identyfikacji aktualnych projektów i możliwości ich wykorzystania.
Nie zabraknie także oferty Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UTH, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technologii i Eksploatacji czy Polskich Portów Lotniczych.
“Kongres to inicjatywa, która pozwala na wymianę wiedzy oraz doświadczeń wielu środowisk. To szansa do dyskusji o rozwoju przemysłu, a także do nawiązania kontaktu z przedstawicielami instytucji wspierających przedsiębiorców. Podczas wydarzenia po raz pierwszy zostanie przyznany tytuł Lidera Przyszłości. To tytuł, który mogą otrzymać inicjatorzy dobrych zmian, wyróżniający się działalnością związaną z wdrażaniem nowych technologii.” – podkreśla Zuzanna Waniek, członek zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
Działalność Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu i organizacja II Kongresu w tym historycznym miejscu to wyraz działań na rzecz rozwoju przemysłu oraz miasta.
Zarejestruj się na największe wydarzenie w regionie
Aby wziąć udział w II Kongresie Radom Przyszłości należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/ii-kongres-radom-przyszlosci/. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.
Patronat nad wydarzeniem sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Cyfryzacji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Partnerzy wydarzenia: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Izba Przemysłowo – Handlowa Ziemi Radomskiej, Akces NCBiR oraz Polska Grupa Energetyczna.
O organizatorze
Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym.
Portal Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości: www.przemyslprzyszlosci.gov.pl