full screen background image

Wiadomo już, kto zbuduje terminal na lotnisku w RadomiuZnany jest już wykonawca budowy terminala na radomskim lotnisku

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Mirbud, tym samym wygrywając aukcję elektroniczną, która odbyła się w piątek. Aukcja była drugim etapem przetargu na budowę terminala na radomskim lotnisku. Licytacja elektroniczna była zacięta, startowały w niej 3 firmy: wcześniej wspomniany Mirbud, Hochtief oraz Budimex. Mirbud spełnił wszystkie wymagania zamówienia i zaoferował Mirbud, który zaproponował 280 499 000,00 złotych brutto i przelicytował Budimex i Hochtief.
Dzięki dwuetapowej konstrukcji postępowania przetargowego z wykorzystaniem aukcji elektronicznej udało się obniżyć kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na tę inwestycję o 60 045 228,72 złotych brutto.
Przetarg jest realizowany zgodnie z harmonogramem, który zakłada podpisanie umowy w I kwartale br. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszym kwartale tego roku czyli w ciągu 2 miesięcy. Zwycięska firma na budowę terminala będzie miała 26 miesięcy. Budynek ma mieć ponad 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Koszt inwestycji jest szacowany na około 270 milionów złotych.  Znajdzie się w nim kilkadziesiąt różnych stanowisk do kontroli i bezpieczeństwa podróżnych, karuzele i sortownia bagażu oraz strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

Terminal do użytku ma zostać oddany w drugiej połowie 2022 roku, wtedy też zostaną uruchomione loty z radomskiego lotniska.

Komentarze