Wicik powstrzymał Radomiaka

Radomiak II Radom przegrał z Bronią Radom 0:2 w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Wynik meczu ustalił Emil Więcek, strzelec obu bramek.

Ten pojedynek od początku budził wiele emocji, w końcu to mecz pomiędzy dwiema nie przepadającymi za sobą drużynami. Przypomnijmy, że wczoraj oficjalne pismo o zbojkotowaniu tego meczu udostępnili kibice Broni, którzy poczuli się pokrzywdzeni tym faktem, że musieli zasiąść na miejscach przeznaczonych dla gości.

W samym spotkaniu mogliśmy oglądać zawodników z pierwszej drużyn oraz tych, którzy nie łapią się do ekipy drugoligowca. W meczu wystąpili również wychowankowie radomskiej Broni, jak chociażby Kamil Gilewski, Patryk Winsztal, czy Dominik Sokół. Wśród graczy Broni nie zobaczyliśmy skarżącego się na drobny Zbigniewa Obłuskiego, a na ławce pojedynek zaczęli Wiktor Putin, Dominik Leśniewski, Adam Imiela. Zagrali za to inni i wypadli bardzo dobrze.

Pierwsze 30 minut toczyło się na wyrównanym poziomie. Obie drużyny stworzyły sobie po sytuacji, które mogły zamienić się na bramki, jednak zabrakło w tych sytuacjach precyzji. Sytuacja zmieniła się w 38 minucie spotkania, kiedy to drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został, Kacper Kępka i rezerwy Radomiaka musiały radzić sobie w dziesiątkę.

Nie trzeba było długo czekać na wykorzystanie ten przewagi liczebnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Przemysław Wicik pięknym strzałem z rzutu wolnego, pokonał bramkarza „Zielonych”, Filipa Adamczyka.

Na drugą bramkę kibice nie musieli czekać zbyt długo, bo już w 47 minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył nie kto inny, niż strzelec pierwszej bramki, Przemek Wicik, który wykorzystał podanie Piotra Nowosielskiego i strzałem z 16 metrów pokonał golkipera gospodarzy. Druga część gry to już zdecydowana przewaga „Broniarzy”.

Wynik tego meczu pucharowego mógł być zdecydowanie wyższy, ale w końcówce meczu świetnej sytuacji nie wykorzystał, Dominik Leśniewski, który w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok słupka, a za moment, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Wojtek Kupiec strzelił głową, ale w sam środek bramki.

Broń nie będzie mogła zbyt długo cieszyć się zwycięstwem, gdyż już w tę sobotę zmierzy się z Mazurem Karczew.

RADOMIAK II RADOM – BROŃ RADOM 0:2 (0:1)