full screen background image

Więcej dla radomskich kombatantówDruga edycja akcji „Paczka dla Kombatanta” została oficjalnie zakończona i podsumowana przez jej organizatorów – radomskie struktury Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Młodzi aktywiści zapewniają jednak, że to nie koniec działań zmierzających do poprawy jakości życia zasłużonych radomian. Docelowo FM PiS Radom dąży do wprowadzania systemowego wsparcia dla kombatantów. Rozmowy z włodarzami naszego miasta trwają.

Agnieszka Urbańska, Kamil Bartuzzi

Akcja „Paczka dla Kombatanta” po raz pierwszy została przeprowadzona w 2017 r. i zakończyła się sukcesem- prezenty składające się z artykułów spożywczych i chemicznych trafiły do blisko 30 osób. W ramach drugiej edycji świątecznego przedsięwzięcia Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu obdarowało podarunkami 25 kombatantów. – Oficjalnie zamykamy drugą edycję „Paczki dla Kombatanta”. Akacja organizowana jest przez radomskie struktury Forum Młodych PiS i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, ponieważ udało się nam zebrać 50 paczek z produktami spożywczymi i chemicznymi dla 25 zasłużonych radomian. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim darczyńcom, bez których tegoroczna akcja nie zakończyłaby się sukcesem. Dla nas największą formą podziękowania były łzy wzruszenia w oczach obdarowywanych kombatantów – mówiła Agnieszka Urbańska z Forum Młodych PiS.

Radomskie struktury Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, zainteresowani losem kombatantów, zmierzają do wprowadzania stałej, nieodpłatnej pomocy dla osób zasłużonych, mieszkających na teremie naszego miasta. – Pierwszy list otwarty skierowaliśmy do pana prezydenta Radosława Witkowskiego 26 lutego 2018 r., w którym poprosiliśmy o spotkanie w celu omówienia sytuacji radomskich kombatantów, gdyż w naszej ocenie wymagają oni codziennego wsparcia. Ubiegaliśmy się także o to, aby dowiedzieć się jak wygląda stan całkowitego lub chociaż częściowego zwolnienia kombatantów z opłat za mieszkanie w Domu Pomocy Społecznej. To spotkanie się odbyło i zawarliśmy z panem prezydentem porozumienie, które miało na celu powiększyć grono osób zainteresowanych tym tematem m.in. o wiceprezydenta Jerzego Zawodnika. Obecnie rozmowy z panem Jerzym Zawodnikiem dotyczą finansowania tego projektu, czyli systemu wsparcia dla osób zasłużonych. Chcieliśmy się jednak dowiedzieć jakie są możliwe formy wsparcia dla tego przedsięwzięcia i do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi. Szczerzę jednak wierzę, że po tak długi okresie czekania odpowiedź, którą dostaniemy będzie kompleksowa i wyczerpująca – stwierdził Kamil Bartuzzi, pełnomocnik FM PiS Radom.

Działacze FM PiS Radom zapowiedzieli także, że w 2019 roku w okresie świątecznym akcja „Paczka dla Kombatanta” zostanie zorganizowana po raz trzeci. Więcej na ten tema przeczytasz tutaj.

Komentarze