full screen background image

„Wieczory z gwiazdą” – Jan NowickiMazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza w czwartek, 23 maja, o godz. 19.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z gwiazdą”. Tym razem gościem „Elektrowni” będzie Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, który na swoim koncie ma role w ponad 240 filmach.

„Wieczory z gwiazdą” to cykl spotkań aktorek i aktorów z radomską publicznością. Pomysłodawcą cyklu jest Włodzimierz Izban, który zachęcony popularnością „Wieczorów z Mistrzem” zwrócił się w stronę serialowych i filmowych gwiazd. W najbliższy czwartek „Elektrownię” odwiedzi Jan Nowicki.

– To wspaniały aktor, który spełnia formułę gwiazdy i mistrza. Jest marką samą w sobie. Pan Jan pięknie potrafi opowiadać i m.in. o swojej filozofii życiowej będzie podczas czwartkowego spotkania mówił. To człowiek pełen werwy, wiecznie młody i o oryginalnym podejściu do rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy do „Elektrowni” – zachęca Włodzimierz Izban.

Jan Nowicki (ur. 5 listopada 1939 w Kowalu) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog, który na swoim koncie ma role w ponad 240 filmach, w tym m. in. w „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w „ Biesach”, Rogożyna w „Nastazji Filipownej”, Artura w „Tangu” czy księcia Konstantego w „Nocy listopadowej” przeszły do historii polskiego teatru.

Jest autorem kilku książek (m.in. „Między niebem a ziemią”, „Mężczyzna i one”, „Białe walce”, „Dwaj panowie”), wierszy, tekstów piosenek i kolęd. Główny motyw w pisarstwie Jana Nowickiego to przemijanie, które nieuchronnie wiąże się ze starością i śmiercią.

Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Komentarze