„Wieczory z gwiazdą” – nowy cykl spotkań w „Elektrowni”Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na nowy cykl pn. „Wieczory z gwiazdą”. To comiesięczne spotkania publiczności ze sławnymi aktorkami oraz aktorami. Cykl rozpocznie w niedzielę, 31 marca Dominika Ostałowska. – „Wieczory z gwiazdą” są kontynuacją popularnych „Wieczorów z Mistrzem”, ale teraz będziemy zapraszać młodsze pokolenie gwiazd ze świata teatru i filmu – opisuje Włodzimierz Izban, pomysłodawca wydarzenia.

– Po wielkim sukcesie ,,Wieczorów z Mistrzem”, gdzie wielcy polscy aktorzy: Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski, Magda Zawadzka, Daniel Olbrychski i Olgierd Łukaszewicz, wspominali swoje wielkie kreacje filmowe oparte o dzieła polskiej literatury, zapraszamy do udziału w „Wieczorach z gwiazdą” – mówi Kinga Maszczyńska z MCSW „Elektrownia”.

Dominika Ostałowska

W ramach nowego cyklu w ostatnią niedzielę marca ,,Elektrownia” gościć będzie aktorkę Dominikę Ostałowską, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka jest laureatką bardzo prestiżowej ,,Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza” za rolę Marianny w ,,Opowieściach lasku wiedeńskiego’’ w Teatrze Ateneum.

– – „Wieczór z gwiazdą” to kontynuacja popularnych „Wieczorów z Mistrzem”, ale teraz będziemy zapraszać gwiazdy ze świata teatru i filmu, które być może staną się mistrzami. Zaproszeni goście będą opowiadali o swojej pracy i sukcesach artystycznych. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w niedzielę, a pozostałe w soboty raz w miesiącu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym cieszącym się zainteresowaniem wydarzeniu. Przed nami pierwsze spotkanie z Dominiką Ostałowską, następnie z Agnieszką Więdłochą. Na jesieni publiczność będzie miała szansę spotkać się z Maciejem Stuhrem, który potwierdził już swoją obecność – mówi pomysłodawca cyklu, Włodzimierz Izban.

Spotkanie z Dominiką Ostałowską odbędzie się 31 marca br. o godz. 16:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Dominika Ostałowska od 2000 roku występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego na podstawie opowiadania Hanny Krall. Zagrała również kilkanaście ról w Teatrze Telewizji, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic Domana Nowakowskiego, Dybuku Szymona Anskiego, Grzechach starości Macieja Wojtyszki oraz Tristanie i Izoldzie Ernesta Brylla. W 2009 była członkiem jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Od listopada 2012 prowadzi program Tajemnice Rezydencji Jest także ambasadorką kanału ID (Investigation Discovery). W 2013 była prowadzącą program Stalking – zła miłość na kanale ID. Jest też ambasadorką kampanii społecznej Stop Stalking. Od 2000 r. gra w serialu telewizji polskiej ,,M-jak miłość” rolę Marty Wojciechowskiej-Budzyńskiej, córkę Mostowiaków.

Kolejnym gościem „Wieczorów z gwiazdą”, 12 kwietnia br. będzie Agnieszka Więdłocha. Jest ona laureatką „Złotej Maski” – łódzkiej nagrody teatralnej – za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu TVP ,,Czas honoru”. To również gwiazda produkcji takich przebojów filmowych ostatnich lat jak: ,,Kobieta sukcesu”, ,,Planeta singli 2” i ,,Planeta singli 3’’.

Comiesięczne spotkania z tego cyklu będą się odbywały w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1.

Bilety w cenie: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty

Fot. z archiwum artystki.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

KomentarzeCLOSE
CLOSE