Wielki piknik żołnierski „Wierni Polsce”To gratka dla miłośników militariów. 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego w Radomiu odbędzie się wielki „Piknik żołnierski”. Będzie pokaz sprzętu wojskowego, koncerty formacji mundurowych i tradycyjna wojskowa grochówka

Piknik żołnierski „Wierni Polsce” to jeden z elementów centralnych, ogólnopolskich uroczystości święta Wojska Polskiego. Radomskie obchody rozpocznie Msza Święta przy kościele Garnizonowym o godzinie 12.00. Następnie będzie miał miejsce uroczysty apel i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Piknik rozpocznie się natomiast o godzinie 14:00 na Placu Corazziego. Przygotowano wiele atrakcji. Zaprezentuje się polska armia, ale też inne służby mundurowe. Będzie można z bliska dotknąć i zobaczyć sprzęt, którym na co dzień posługują się żołnierze w koszarach – mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

W centrum zbudowana zostanie specjalna strefa dla dzieci – mówi pułkownik Maciej Siemiński, dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Piknik żołnierski potrwa do godziny 20.00. Organizatorem jest 42. Baza Lotnictwa Szkolnego oraz 62. Batalion Lekkiej Piechoty WOT. Wśród instytucji wspierających znajdziemy m.in. policję, straż pożarną i Fabrykę Broni „Łucznik”.

KomentarzeCLOSE
CLOSE