full screen background image
Search

Wielki Test Wiedzy o Radomiu – zgłoś się


Wielki Test Wiedzy o Radomiu stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i Diecezji Radomskiej. Ten test to doskonała okazja, by sprawdzić swoją wiedzę na temat Radomia

W tym roku odbędzie się piata edycja testu.

– Podczas Testu trzyosobowe drużyny zgromadzone w Resursie odpowiadają na pytania dotyczące Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z czterech rund, po 15 pytań każda. Po ostatniej rundzie poznajemy zwycięską drużynę i dwie kolejne, które zajęły drugie i trzecie miejsce – mówi Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

– Zwycięska drużyna przekazuje wygraną na rzecz wybranej przez nas polskiej szkoły na Litwie dar. Dotychczas do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie przekazaliśmy sprzęt komputerowy, zaś do Miednik Królewskich – żaluzje okienne – dodaje Paweł Puton.

W tym roku zwycięska drużyna przekaże dary Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach.

Wsparcie otrzymują szkoły, bo to wokół nich najczęściej koncentruje się życie Polonii na Litwie. Utrzymywanie łączności z Polakami, w szczególności zza wschodniej granicy, to dla „Resursy Obywatelskiej” realizowanie jednego z celów statutowych.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do piątku, 16 lutego pod adresem mailowym:  resursa@resursa.radom.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać dane trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu.

Regulamin Testu oraz pytania z poprzednich edycji znajdują się na stronie Resursy.

Tegoroczna edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu odbędzie się w niedzielę, 4 marca, o godz. 15 w Sali Widowiskowej „Resursy”.

W dotychczasowych edycjach Wielkiego Testu wiedzy o Radomiu triumfowały drużyny

•    Muzeum im. Jacka Malczewskiego (2014)
•    radomskiego oddziału PTTK (2015)
•    rozgłośni Radia Dla Ciebie (2016)
•    Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Bractwa Rowerowego (2017)

KomentarzeCLOSE
CLOSE