Wirtualna galeria sztuki dla radomskich artystówLokalni artyści mają swoją wirtualną galerię. Została uruchomiona w ramach projektu SZTUKA NABYWCÓW SZUKA – inicjatywy radomskiej Łaźni. Poprzez wirtualną galerię można obejrzeć i kupić obrazy, rzeźby czy grafiki nie wychodząc z domu

To już 60 dzieł, a będzie ich coraz więcej. Mowa o zasobach wirtualnej galerii radomskiej Łaźni – nowego miejsca w sieci prezentującego prace lokalnych artystów. Wirtualna galeria działająca w ramach projektu SZTUKA NABYWCÓW SZUKA została stworzona z myślą o malarzach, rzeźbiarzach czy grafikach związanych życiem lub aktywnością z Radomiem. Galeria w sieci będzie działać na stale, dlatego lokalni artyści mogą zgłaszać swoje prace na sprzedaż w każdej chwili, które można kupić w dowolnym momencie nie wychodząc z domu – mówi Agnieszka Sieradzka-Miernik z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

Stworzenie wirtualnej galerii sztuki to sposób na promowanie lokalnych artystów w czasie pandemii. Do tej pory Łaźnia zgromadziła już online prace 20 radomskich twórców i czeka na dalsze zgłoszenia we wszystkich dyscyplinach sztuki poza rękodziełem.

Wirtualna galeria sztuki działa na stronie internetowej Łaźni. Placówka prezentuje lokalnych artystów i ich dzieła, ale nie prowadzi sprzedaży i w niej nie pośredniczy.

Fot. laznia-radom.pl

Komentarze