Witkowski: Nic nie stoi na przeszkodzie inwestycji ARPNic nie stoi na przeszkodzie, by ARP rozpoczęła rewitalizację Fabryki Broni – powiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski. Prezydent odniósł się do wszczętego postępowania administracyjnego w sprawie wpisania obiektu przy ulicy Przemysłowej 9 do rejestru zabytków. To tam Agencja Rozwoju Przemysłu miała wybudować nowoczesny biurowiec 

ARP powinna jak najszybciej złożyć wniosek o pozwolenie na budowę – stwierdził w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski odnosząc się do wszczętego postępowania administracyjnego w sprawie pierwszej, historycznej siedziby Fabryki Borni przy ulicy Przemysłowej. Chodzi o wpisanie obiektu do rejestru zabytków. Dawny, radomski „Łucznik” to budynek, w który Agencja Rozwoju Przemysłu miała zainwestować ok. 100 mln zł przekształcając obiekt w nowoczesny biurowiec – mówi Witkowski.

Pierwotnie dawna siedziba Fabryki Broni przy ulicy Przemysłowej miała zostać zrewitalizowana, ale Agencja Rozwoju Przemysłu ostatecznie postanowiła wybudować w tym miejscu nowy obiekt. Jeśli budynek stanie się zabytkiem, to będzie go można odnowić, ale nie wyburzyć. To dlatego zdaniem Witkowskiego ARP powinna wrócić do pierwszej koncepcji, czyli rewitalizacji obiektu.

Postępowanie administracyjne w sprawie dawnej siedziby Fabryki Broni wszczął Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, który zadecyduje, czy radomski obiekt znajdzie się w rejestrze. Ma to potrwać ok. czterech miesięcy.

Komentarze