Witkowski: Pieniądze z N-Ski przeznaczmy na przebudowę wiaduktuPrzebudowa wiaduktu to priorytet – uważa prezydent Radomia Radosław Witkowski. To komentarz w sprawie udzielonej miastu subwencji ogólnej w wysokości prawie 10 mln zł. Zdaniem prezydenta dzięki rządowemu wsparciu pieniądze z budżetu Radomia powinny zostać przeznaczone na modernizację wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską

Pieniądze z N-Ski powinny dofinansować przebudowę wiaduktu – powiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski. Sprawa dotyczy przyznanej właśnie subwencji ogólnej w wysokości prawie 9 mln 964 tys. zł na budowę drugiego odcinka trasy N-S. Dzięki bezzwrotnej pomocy finansowej, pieniądze zabezpieczone w budżecie miasta na realizację inwestycji, mogą zostać przekazane na inny cel. Zdaniem prezydenta to przebudowa wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej jest priorytetem.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości optują, by pieniądze z NS-ki poza przebudową wiaduktu przeznaczyć na miejskie inwestycje drogowe. W planach jest także rozbudowa SOR-u w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Jak dodaje Witkowski, ostatecznie decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Przypomnijmy, wiadukt w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej ma zostać przebudowany do 2023 roku. To przedsięwzięcie z 30-milionowym dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Komentarze