Witkowski: Zalew na Borkach będzie fantastycznym miejscem rekreacjiZalew na Borkach będzie fantastycznym miejscem odpoczynku – zapewnił w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski. Rewitalizacja kąpieliska przy ul. Stasieckiego ma się zakończyć na wakacje. Trwają teraz testy urządzeń gwarantujących czystość wody, powstają asfaltowe ścieżki rowerowe, gotowe są już nowe pomosty

Czysta woda, nowe pomosty, ścieżki rowerowe, ławki i oświetlenie. Taki będzie zalew na Borach po modernizacji. Ta ma się zakończyć w okolicach czerwca. Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, kąpielisko przy ul. Stasieckiego stanie się fantastycznym miejscem odpoczynku. Jak poinformował w Mocnej Rozmowie, prace przy zalewie są już na finiszu. Testowanie urządzeń zapewniających czystość wody w zbiorniku ma się zakończyć w przyszłym tygodniu.

Koszt modernizacji zalewu na Borkach w ramach programu LIFE to 5 mln 880 tys. zł. Projekt zakładał przebudowę stawów kolmatacyjnych, remont jazu głównego, a także odmulenie koryta rzeki i oczyszczenie dna zbiornika. Ponadto miały powstać pływające wyspy z roślinnością, trzy fontanny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i małej elektrowni wiatrowej, a także infrastruktura do wakebordingu. – Na tę ostatnią atrakcję mieszkańcy na pewno będą musieli poczekać – dodaje Witkowski.

Pierwszy przetarg związany z modernizacją zalewu na Borkach Wodociągi Miejskie ogłosiły w 2017 roku. Woda ze zbiornika została spuszczona rok później.

Komentarze