Włączą światła na WarszawskiejRodzice uczniów szkoły przy Ofiar Firleja będą mogli już spać spokojnie. Od jutra zacznie działać sygnalizacja świetlna na ruchliwej ulicy Warszawskiej, którą dzieci musiały pokonać, aby dotrzeć na lekcje

Chodzi o przejście dla pieszych przez ulicę Warszawską przy skrzyżowaniu z ulicą Klwatecką. Tam od 24 sierpnia nie działa sygnalizacja świetlna. Od jutra ma to się jednak zmienić. – W czwartek planujemy włączyć sygnalizację świetlną – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Pokonanie przejścia dla pieszych przy wyłączonej sygnalizacji sprawiał największy problem rodzicom, którzy odprowadzają dzieci do szkoły przy ulicy Ofiar Firleja. Zwracali oni uwagę, że modernizacja świateł mogła zostać wykonana przed 1 września.

Jak dodaje Puton uruchomienie sygnalizacji świetlnej nie kończy prac na tym skrzyżowaniu. Drogowcy wykorzystali czas awarii, aby je przebudować. Dzięki temu ma ono się stać bardziej przyjazne kierowcom. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze we wrześniu.

Komentarze