Wody i prądu w upały nie zabraknieNie ma obecnie zagrożenia przerwami w dostawach wody i prądu z powodu upałów. Wodociągi Miejskie w Radomiu uspokajają, że nie grozi nam scenariusz na przykład ze Skierniewic, gdzie woda nocą może nie być dostarczana do mieszkańców

Jak tłumaczy Paweł Olszewski, wiceprezes miejskiej spółki wysokie temperatury nie przeszkodzą w tym, aby w radomskich kranach płynęła woda.

Jak zaznacza Olszewski w czasach, gdy wodociągi nie korzystały z systemu monitoringu rzeczywiście mogły zdarzać się sytuacje, że w niektórych częściach miasta wody brakowało. W obecnej chwili, zdaniem wiceprezesa, wodociągi są przygotowane nawet na duży pobór wody przez mieszkańców.

Zwiększony pobór mocy w czasie upałów odnotowuje Polska Grupa Energetyczna w rejonie aglomeracji radomskiej. Na razie nie grozi nam jednak sytuacja z sierpnia 2015 roku. Wtedy operator sieci przesyłowej, Polskie Sieci Energetyczne, wprowadził ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Sylwia Łuszcz z PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Skarżysku-Kamiennej uspokaja, że ewentualne ograniczenia nie dotyczą klientów indywidualnych. Jednocześnie w przesłanej Radiu Radom informacji zwraca się z apelem o rozsądne i racjonalne korzystanie z urządzeń o zwiększonej mocy w czasie upałów i np. planowanie prania po godzinie 22.

Komentarze