Wójcik: Stadion RCS-u nie będzie gotowy w tej kadencjiPrzetarg na budowę RCS-u powinien być ogłoszony na nowo – powiedział w Mocnej Rozmowie Dariusz Wójcik z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radny skomentował opóźnienia w powstającym od 4 lat Radomskim Centrum Sportu i problemach przy budowie stadionu. To obiekt, którego zdaniem Wójcika nie uda się dokończyć przed 2023 rokiem 

Nie uda się dokończyć budowy stadionu w tej kadencji – uważa Dariusz Wójcik z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o Radomskim Centrum Sportu i stadionie, który powstaje z opóźnieniami przy ulicy Struga. RCS miał być gotowy w tym roku, ale zdaniem radnego nie nastąpi to wcześniej niż za dwa lata. Opóźnienia wynikają m.in. ze źle skonstruowanej umowy przetargowej – mówi Wójcik.

Przypomnijmy, powstające od 2016 roku Radomskie Centrum Sportu ma dokończyć w tym roku przedsiębiorstwo z Sopotu: halę do 30 kwietnia, a stadion do 31 grudnia. To firma kontynuująca budowę RCS-u po poprzednim wykonawcy, który nie wywiązał się ze swojego zadania. Jak stwierdza Wójcik – miasto powinno zrobić inwentaryzację i ogłosić przetarg na nowo, by dokończyć tę inwestycję i móc ją rozliczyć bez zwracania rządowego dofinansowania. Chodzi o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 34 mln zł. 

Budowa Radomskiego Centrum Sportu pochłonęła już 121 mln zł. Umowa na dokończenie RCS-u opiewa na ponad 82 mln zł. Pierwotnie koszt budowy hali i stadionu miał zamknąć się w 110 mln zł.

KomentarzeCLOSE
CLOSE